تاريخ انتشار: جمعه 19 اکتبر 2012

تعداد بازديد: 5249 بازدید

صفحه اصلي » خواص روغن شتر مرغ

شرکت ارمغان سلامت طبیعت

 

پيشينه تاريخي روغن شترمرغ:
تاريخچه شترمرغ نشان مي دهد که روغن شترمرغ بخش بزرگي از طب بوميان بوده است. ايرانيان، مصريان و رومي‌هاي باستان از روغن شترمرغ به دو منظور زيبايي و داروئي در درمان زخم، سوختگي، اگزما، پسوريازيس، خشکي پوست، مو و تسکين دردهاي مفصلي و عضلاني و در مجموع روغن شترمرغ را جهت درمان و مديريت درد و نيز تمام بيماري هاي طبيعي پوست خود استفاده مي‌کردند.

 

چرا استفاده از روغن شترمرغ:
مطالعات و تحقيقات بر روي روغن شترمرغ اثبات نموده است که اين روغن جهت کاهش التهاب، درد، التيام و بازسازي پوست بسيار مفيد است. روغن شترمرغ به علت دارا بودن اسيدهاي چرب ضروري امگا 3، 6 و 9 که مورد نياز بدن انسان است و بدن قادر به ساختن اين اسيدهاي چرب ضروري نمي‌باشد و بايد روزانه از بيرون بدن تأمين گردد. اين اسيدهاي چرب براي تقسيم، بهبود و رشد سلولي پوست لازم است. روغن شترمرغ يکي از شگفت انگيزترين روغن هاي جهان است که به علت ريز مولکول بودن تقريباً شبيه اسيدهاي چرب در پوست انسان است و نيز به جهت دماي ذوب پايين با سرعت فوق العاده‌اي بدون چربي دادن به پوست، جذب بدن مي‌شود و منافذ پوست را مسدود نمي‌کند. لازم به ذکر است روغن شترمرغ غني از اکسيژن مي باشد و به همين علت است که درمحل مورد استفاده و يا صدمه ديده باعث افزايش گردش جريان خون مي‌شود.

 

موارد استفاده روغن شترمرغ: روغن شترمرغ همان گونه که پیشتر توضيح داده شد به دو منظور زیبایی و دارويي استفاده می‌شود (اين روغن جهت تشخيص، درمان و پيشگيري نمي‌بـاشد) کـه در زير برخی از موارد استفـاده این روغن شگفت انگیـز ارائه می‌گردد.

 

مراقبت از پوست و مو: رفع چین و چروک پوست، جلوگيري از پيري زودرس پوست، مرطوب کننده و نرم کننـده پوست، کاهش پف کردگی زیر چشم، شوره سر، چربي کف سر، ريزش مو، رويش موي سر و ابرو، بازسـازی ناخن، بریدگی و کبـودی، خـارش و قرمزی پوست، آکنـه، پسوريـازيس، اگـزمـا، لکه‌های بارداری، ترک پوست ناشي از بارداری، چاقی و لاغری، آفتاب سوختگی، سرمازدگی، بازسازی و جوان سازی پوست، ترمیم پوست آسیب دیده، ماسـاژ، از بين برنده خالکـوبي و تاتو، کمک به بهبود و ترميم زخم‌هاي بيماران ديابتي، ترک پاشنه پا

 

امداد و تسکین دردهای مزمن: آرتروز و روماتیسم، سندروم تونل کارپال، گردن و کمر درد، ديسک کمر، سیاتیک، درد و اسپاسم عضلات، آماس کیسه‌های مفصلی، درد ماهیچه (عضله)، سردرد سینوس و میگرن، هموروئید (بواسیر)، جهت گرفتگي عضلات ورزشکاران و زخم بستر..