تاريخ انتشار: جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۱

تعداد بازديد: 4800 بازدید

صفحه اصلي » خواص روغن شتر مرغ

شرکت ارمغان سلامت طبیعت

 

پیشینه تاریخی روغن شترمرغ:
تاریخچه شترمرغ نشان می دهد که روغن شترمرغ بخش بزرگی از طب بومیان بوده است. ایرانیان، مصریان و رومی‌های باستان از روغن شترمرغ به دو منظور زیبایی و داروئی در درمان زخم، سوختگی، اگزما، پسوریازیس، خشکی پوست، مو و تسکین دردهای مفصلی و عضلانی و در مجموع روغن شترمرغ را جهت درمان و مدیریت درد و نیز تمام بیماری های طبیعی پوست خود استفاده می‌کردند.

 

چرا استفاده از روغن شترمرغ:
مطالعات و تحقیقات بر روی روغن شترمرغ اثبات نموده است که این روغن جهت کاهش التهاب، درد، التیام و بازسازی پوست بسیار مفید است. روغن شترمرغ به علت دارا بودن اسیدهای چرب ضروری امگا ۳، ۶ و ۹ که مورد نیاز بدن انسان است و بدن قادر به ساختن این اسیدهای چرب ضروری نمی‌باشد و باید روزانه از بیرون بدن تأمین گردد. این اسیدهای چرب برای تقسیم، بهبود و رشد سلولی پوست لازم است. روغن شترمرغ یکی از شگفت انگیزترین روغن های جهان است که به علت ریز مولکول بودن تقریباً شبیه اسیدهای چرب در پوست انسان است و نیز به جهت دمای ذوب پایین با سرعت فوق العاده‌ای بدون چربی دادن به پوست، جذب بدن می‌شود و منافذ پوست را مسدود نمی‌کند. لازم به ذکر است روغن شترمرغ غنی از اکسیژن می باشد و به همین علت است که درمحل مورد استفاده و یا صدمه دیده باعث افزایش گردش جریان خون می‌شود.

 

موارد استفاده روغن شترمرغ: روغن شترمرغ همان گونه که پیشتر توضیح داده شد به دو منظور زیبایی و دارویی استفاده می‌شود (این روغن جهت تشخیص، درمان و پیشگیری نمی‌بـاشد) کـه در زیر برخی از موارد استفـاده این روغن شگفت انگیـز ارائه می‌گردد.

 

مراقبت از پوست و مو: رفع چین و چروک پوست، جلوگیری از پیری زودرس پوست، مرطوب کننده و نرم کننـده پوست، کاهش پف کردگی زیر چشم، شوره سر، چربی کف سر، ریزش مو، رویش موی سر و ابرو، بازسـازی ناخن، بریدگی و کبـودی، خـارش و قرمزی پوست، آکنـه، پسوریـازیس، اگـزمـا، لکه‌های بارداری، ترک پوست ناشی از بارداری، چاقی و لاغری، آفتاب سوختگی، سرمازدگی، بازسازی و جوان سازی پوست، ترمیم پوست آسیب دیده، ماسـاژ، از بین برنده خالکـوبی و تاتو، کمک به بهبود و ترمیم زخم‌های بیماران دیابتی، ترک پاشنه پا

 

امداد و تسکین دردهای مزمن: آرتروز و روماتیسم، سندروم تونل کارپال، گردن و کمر درد، دیسک کمر، سیاتیک، درد و اسپاسم عضلات، آماس کیسه‌های مفصلی، درد ماهیچه (عضله)، سردرد سینوس و میگرن، هموروئید (بواسیر)، جهت گرفتگی عضلات ورزشکاران و زخم بستر..